Ekonomi

ABD, Hindistan ile savunma ve yüksek teknoloji ticaretindeki engelleri kaldırmaya hazır

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD’nin savunma ve yüksek teknoloji gibi kritik alanlarda Hindistan ile ticaretin önündeki engelleri kaldırmaya hazır olduğunu bildirdi.

The Straits Times’ın haberine göre Sullivan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de temasları kapsamında iş insanlarıyla görüşmeye geldi.

Sullivan, burada yaptığı açıklamada, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Washington ziyareti sırasında pek çok konunun masaya yatırılacağına işaret ederek, Modi’nin ziyareti sırasında aşağıdakiler gibi kritik alanlarda ticaretin önündeki sıkıntıları ortadan kaldıracak adımların atılabileceğine dikkat çekti. ABD ve Hindistan arasında savunma ve yüksek teknoloji.

Bu alanların “5G ve 6G telekomünikasyon teknolojisi, yarı iletken tedarik zincirleri, yapay zeka ve ileri bilgi işlem gibi stratejik alanlarda” olabileceğini belirten Sullivan, Modi ile de gündeme geldi.

Jake Sullivan, Modi’nin 22 Haziran’da Washington’a yapacağı resmi ziyaretin son hazırlıklarını yapmak için Hindistan’da bulunuyor.

haberarnavutkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu