Teknoloji

Apple Watch ve Mac için geliştirilen ChatGPT uygulaması

OpenAI’nin yapay zeka destekli konuşma sohbet robotu ChatGPT, geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürülmesinden bu yana dünyayı kasıp kavurdu. Soruları cevaplayabilir ve içerik oluşturma ve kodlama gibi birçok görevde size kolayca yardımcı olabilir.

ChatGPT’ye erişmek için web tarayıcınızı açmanız ve OpenAI şirket web sitesine gitmeniz gerekir. ChatGPT kullanmak için bu yönetimi takip etmekten sıkılanlar, Apple cihazları için daha kolay bir yöntem aramışlardır.

MAC İÇİN SOHBET KOLAYLIĞI: MACGPT

Uygulama geliştiricisi Jordi Bruin, bu kolaylığı sağlamak için MacGPT adlı bir uygulama geliştirmiştir. canavar, MacGPT “kullanıcıların kendi menü çubuklarından ChatGPT’ye hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan, macOS için basit bir yerel uygulama”olarak tanımlar.

Mac’te nasıl çalışır?

MacGPT, ChatGPT arayüzünü bir web tarayıcısına entegre ederek kullanmanızı sağlar. Bu prosedürle Web tarayıcısına katıştırılmış gibi çalışan ChatGPT robotuyla sohbet etmek için menü çubuğu simgesini tıklamanız yeterlidir. Geliştirilen araca daha da hızlı erişmek için tarayıcı ayarlarından bir klavye kısayolu bile atayabilirsiniz.

AKILLI SAATLER YAPAY ZEKADAN YOK EDİLMİYOR: WATCHGPT

Mac için geliştirilen ChatGPT kısayolunun akıllı saatler için de geçerli olacağı söyleniyor. WatchGPT uygulamasının birçok özelliği bünyesinde barındıracağından bahsediliyor. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Sorularınıza hızlı bir şekilde cevap alabilir veya yazmadan daha uzun mesajlar oluşturabilirsiniz.
  • Etkileşiminizin sonucunu metin, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
  • Kolay erişim için uygulamayı kısayol olarak ayarlayabilirsiniz.

watchGPT uygulaması şu anda test ediliyor ve yakında App Store’da 4,99 ABD Doları karşılığında satışa sunulacağı söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

haber-nazimiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu