Haber

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı ziyaret etti

Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı ziyaret ederek Ahıska Türklerine gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür etti.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Pashayeva, DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, Kadın Kolları Başkanı Refika Muhammedgil, Genel Sekreter Yardımcısı Medina Aznavur, Erzincan Temsilcisi Vahit Mirza, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gülmira Elisegil ve temsilcilik temsilcileriyle birlikte Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı makamında ziyaret etti.

Eşlik eden heyet ile birlikte Erzincan’da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Pashayeva, “Ukrayna-Rusya savaşı sonrasında zor durumda kalan ve 2015 yılında Türkiye’ye getirilerek Erzincan’a yerleşen Ahıska Türklerini ağırlamanız açısından size ve Erzincan halkına göstermiş olduğunuz misafirperverlik için teşekkür ederim.”

Ahıska Türkleri ile Azerbaycan’ın bir arada ve kardeşçe yaşadıklarını, Ahıska Türklerinin gerektiğinde Azerbaycan için seve seve canlarını feda ettiklerini belirten Pashayeva, DATUB ile Azerbaycan arenasında ve ülkeler arasında birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Vali Mehmet Makas, Azerbaycan Milletvekili Pashayeva ve DATUB heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. – ERZİNCAN

dalamanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu