Haber

Bu sefer çok ileri gittiler! İsveç’teki son skandal sadece Türkiye’yi değil tüm Müslümanları uyandıracaktır.

İsveç PKK/YPG terör örgütü destekçilerinin Türkiye’nin başkenti Stockholm’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan çirkin eylemine Türkiye’nin dört bir yanından tepki geldi. Skandalların bitmediği ülkeden son haberlerpes etti.

ELÇİLİK ÖNÜNDE KURAN YAKMA İSTEĞİ

İsveçAftonbladet gazetesi, İslam düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı ve ırkçı Dayanışma Partisi’nin lideri Rasmus Paludan’ın Cumartesi günü Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakmak istediğini duyurdu.

“İSVEÇ’TE HEM TÜRK HEM KÜRT İSTEMİYORUM”

Gazeteye konuşan, İsveç Türkiye’de Türk veya Kürt istemiyorum. Bugün başvuruyu göndereceğim bakalım ne cevap verecekler. Türkler ve Kürtler Müslümandır. Bu yüzden onları istemiyorum. Türk isen Türkiye’de yaşarsın.” Paludan, 2017’den beri Danimarka ve İsveç’te Kuran yakmakla tanınıyor.

ERDOĞAN’I DAVET ETME YARIŞMASI BAŞLADI

İsveç’teki skandallar bununla da bitmedi. Ülkede yayınlanan Flamman dergisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret yarışması başlattı. Dagens Nyheter’de yer alan haberde, yarışmanın Başbakan Ulf Kristersson ve Dışişleri Bakanı Tobias Billström’ün açıklamalarına tepki olarak başladığı belirtildi.

NE OLDU?

İsveç’in başkenti Stockholm’de terör yanlısı bir grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzettiği kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından astı. Bu anlara ilişkin görüntüleri terör örgütü PKK/YPG bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşan grup, Türkçe altyazılı olarak Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak tehditlerde bulundu.

İSVEÇ BAŞBAKANI “SABOTAJ” DEDİ

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkesinin TV4 kanalına yaptığı yazılı açıklamada olaya tepki gösterdi. Eylemin sorumsuzca gerçekleştirildiğine işaret eden Kristersson, “İsveç’in NATO üyelik başvurusuna bir sabotaj olarak tasarlandığını söyleyebilirim. İsveç’in güvenliği için tehlikeli bir durum” dedi. değerlendirmesini yaptı. Kristersson, “Bir ülkenin demokratik olarak seçilmiş liderine yönelik bu yasa dışı infazın, ülkenin önde gelen iki siyasetçisinin öldürüldüğü İsveç’te gerçekleştirilmesi çok anlamlıdır” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu