Haber

Enkaz altında kalan güreşçilerden acı haber! 4 sporcu öldü

Türkiye Güreş Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde enkazdan kurtarılan ve hayatını kaybeden güreşçilerle ilgili açıklama yaptı.

4 Güreşçi Hayatını Kaybetti

Federasyondan yapılan açıklamada, “Yıkım nedeniyle başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkaz altından kurtarılan oğullarımız Muhammed Gül, Hamza Çelik, Yusuf Eskisarılı, Ömer Faruk Çayır, Sezer Yıldız, Utku Doğan. Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük felaketin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sporcularının kaldığı binanın, İbrahim Kar ve Mehmet Emin Demir’in sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.Oğullarımız Ahmet Taş, Mehmet Eskisarılı, Ali Gürsoy’un sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. ve Aslan Ekiz maalesef vefat etmiştir.” ifadeler yer aldı.

MASKENİN ALTINDA KIRMIZILAR VAR

Öte yandan enkaz altında olduğu tespit edilen sporcuların da bulunduğu kaydedilerek, “AFAD yetkililerinin Eray Şimşek, Ozan Datlı, Hasan Sarıtürk ve İbrahim Erdene ile ilgili yaptığı dinleme çalışmalarının sonuçları maalesef ortada. pozitif. haberler elde edilemedi. Sürecin en başından itibaren enkazın başında kurtarma çalışmalarını bizzat sürdüren, halen de umut ve inançla çocuklarına ulaşmaya çalışan güreş ailemizin tüm fertlerine şükranlarımızı sunuyoruz. Camiamızın ve aziz milletimizin başı sağolsun.”

besikduzuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu