Haber

Esenler’de 500 Bin TL’lik Motosiklet Hırsızlığı

Esenler’de 3 hırsızın 500 bin lira değerindeki motosikleti çalıp kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 21 gün önce sabah saatlerinde Esenler’de meydana geldi. İddiaya göre, sokağa çıkan kimliği belirsiz 3 kişi, piyasa fiyatı 500 bin lira olan motosikletin kilidini kestikten sonra binerek kaçmaya başladı. Motosikletteki alarm sistemi devreye girince, evinin penceresinden dışarı bakan sahibi Ozan Göktaş, hırsızları yakalamak için peşine düştü. Ancak hırsızlara yetişemeyen Göktaş, polisi aradı. Ekipler olay yerindeki çalışmalarının ardından hırsızları yakalamak için çalışma başlatırken, hırsızlık anları kameraya yansıdı.

Motosiklet sahibi Ozan Göktaş, “Benim motorumdu, buraya bağladım. Biliyorsunuz alarm devredeydi. Mehmet amca burada güvenlik. Motorun alarmını gördüm. Pencereden baktım, onlarda.” Bisikletime biniyorum motorumu çalmaya çalışıyorlar.Çabuk bağırdım ama bindiler.Caddenin başından iki tane vardı.Orada bir motosiklet bekliyor,bisikletime biniyor. 500 metre falan koştum yetişemedim bir türlü göremedim polis ekipleri geldi olayı anlattım sonra git karakola şikayet et dediler oraya gittik Başvurduk. Her şeyi yaptık. Yani geri dönüş olmadı. Gerçekten umudumu kaybettim. Sadece 13 taksit vardı. Aylık ödediğim taksit 25 bin liraya yakındı. Motor çok değerli, şu anki pazarı 450-500 bin. Hırsızların yakalanmasını istiyorum” dedi.

Motosiklet sahibinin babası Yusuf Göktaş, “Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 21 gün oldu. Burada motorumuz bağlandı. Motor büyük. Gece 3 kişi geliyor motorumuzu buradan kestiler. Yetişemiyoruz. geri kalanıyla birlikte burada kamera kayıtları var elimizde şu ana kadar bir haber yok allahın izniyle yardım edin çocuklarım sabah 6da kalkıp işe gidiyorlar bu para kuyu kazılarak kazanılıyor malın malı millet bu kadar ucuz değil.Lütfen bu hırsızlara bir çare bulun.Adalet istiyorum.Bizim motordan haber yok.Biz kendi işimize bakan insanlarız.Helâl kazanan insanlarız. Bizim paramızda haram yok. Ben yatıp küfrediyorum” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu