Haber

HÜDA PAR Saldırganının İfadesi Ortaya Çıktı: “İçimde Bir His Var, ‘Git Bunları Öldür’ Dedi”

Adana’da HÜDA PAR İl Başkanlığı’nda namaz kılarken İl Sekreteri Sacit Pişgin’i (33) bıçaklayarak öldüren ve İl Başkanı Salih Demir’i (62) yaralayan AS’nin (71) ifadesi ortaya çıktı.

GİBİ, “Onları sık sık sokakta görürdüm ve onlara selam verirdik. Onlar iyi çocuklardı. Olay günü evde otururken bir duyguya kapıldım. İçimden bir ses ‘Git öldür onları’ dedi. Bıçakla parti binasına gittim. İçeri girdiğimde oturuyorlardı. Ben de o şeyi yaptım.”söylendiği söylendi.

22 Temmuz’da Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda, HÜDA PAR İl Başkanlığı binasına gelen AS, namaz kılarken HÜDA PAR İl Başkanı Salih Demir ve İl Sekreteri Sacit Pişgin’i yaralayarak kaçtı. Yaralılardan Sacit Pişgin hayatını kaybederken, Salih Demir yaralandı.

Saldırganın sözü kan dondurdu

Polis ekiplerince gözaltına alınan ve akıl hastası olduğu öne sürülen AS, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. A.Ş.’nin olayın ardından götürüldüğü polis merkezindeki ifadesi gün yüzüne çıktı. AS’nin deyimiyle, “Bayram ve ramazan tatillerinde partililerle buluşup yardımımı ulaştırırdım. Onu sık sık sokakta görürdüm ve ona selam verirdik. Onlar iyi çocuklardı. Olay günü evde otururken bir duyguya kapıldım. İçimden bir ses ‘Git onları öldür’ dedi. Bıçakla parti binasına gittim. İçeri girdiğimde oturuyorlardı. Ben de o şeyi yaptım.”söylendiği söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu