Haber

Soylu, Aba’nın Altındaki Sopaları Tribünlere Gösterdi: ‘Hodri Meydan’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde ‘Hükümet istifa’ sloganları atan taraftarlara altın bir sopa gösterdi. Soylu, “Onlar bizim mesaimizi bölmek istiyorlarsa biz onları rahatlıkla böleriz Hodri Meydan” ifadelerini kullandı.

Hatay’da Afete Uyum Merkezi’nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, statlarda protesto hakkını kullanan taraftarları tehdit etti.

Soylu, ‘Şimdiye kadar ‘Abi neye ihtiyacın var?’ Kapı soran herkese açık. Kimseye bir şey söylemiyoruz. Bunun hep birlikte yapılması gerektiğini herkese anlatarak yürümeye çalışıyoruz. Ama öte yandan başka sorunları olan ve siyaset yapmak isteyenler varsa, önümüzdeki günlerde seçim var, herkes çıkıp siyasetini yapsın’ dedi.

‘Kalkanlarımızı kaldırmayacağız sanmasınlar…’

Süleyman Soylu, “Ama spor sahalarını siyasi arenaya çevirmek isteyenler, devletin, milletin ve sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabayı dikkate almalı” dedi ve şöyle devam etti:

‘Burada insanlar yeni bir hayat yaratma çabası içindeler. Ah millet seçimde kararını veriyor ve verecek. ‘Acaba buradan bir şey, karmaşıklık yaratabilir miyiz’ diyenler olabilir. Burada bu sarsıntı sorununa battığımızı düşünenler, güvenlik sorununda kalkanlarımızı kaldırmayacağız sanmasınlar.

Biz burada insani bir sorunla uğraşıyoruz ve bu soruna kendimizi gömdük, devam ediyoruz. Böyle üç-beş sorun uydurup mühendislik yapan adamlara Türkiye’nin geleceğini karartma hakkı verilmiyor. Ama mesaimizi yarıda bırakmasınlar. Zamanımızı da bölüyoruz. Ama bölerlerse bu milletin içinde bulunduğu süreçte bu millete haksızlık etmiş olurlar. Ama vardiyamızı bölmek isterlerse bunu kolayca yapabiliriz. Hodri meydanı. Türkiye’nin güvenliği konusunda kimse bilek güreşi yapmasın. Bu benim tavsiyem. Mühendislik düşünenlere tavsiyem budur, kimse girmesin. Marjinal bir kafayla, bu milletin karşı karşıya olduğu bu süreci istihbaratla zehirlemeye kalkmasınlar.’

karapurcek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu