Haber

Basri Yıldırım: “6’lı masada çıkarlar dağılınca ayrışma başladı”

AK Parti’nin Uşak’ta 1. milletvekili adayı Basri Yıldırım, Meral Akşener’in hamlesi sonrası dağılan 6’lı masayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Divan aşkının yoğun olduğu Millet İttifakı’nı öne sürmek yerine masaya yatırdı. Toplum için bir çalışma, sürekli olumsuz söylemler.” Ve umutsuzluk saçıyorlar. Menfaatleri bozulunca dağılmaya başladılar” dedi.

FİNE Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masadan ayrılmasının ardından açıklama yapan Basri Yıldırım, Millet İttifakı’nın farklı partilerden kurulduğunu belirterek, “6’lı masa kurulduğu günden beri zorla evlendirme üzerine kurulu. kuruldu yapılar buna mahkûmdur bizim 6 puan masamızda da bu böyleydi ve son birkaç senedir oturdular yediler boş laftan başka bir argüman ileri süremediler. Kendi adaylarını bile aday göstersinler. Bizim bir davamız var ve duruşumuz belli. Bizim davamız ülkemizin son davasıdır. Onun 20 yılda kat ettiği mesafeyi ileriye doğru bir adımdır” dedi.

Muhalefetin topluma ümit veremeyeceğini, sorunlarının temelinde bu olduğunu belirten Basri Yıldırım, şunları söyledi:

“2018 seçimlerinden bu yana dünyada ve Türkiye’de virüs, elektrik krizi, tedarik zinciri, enflasyon, komşularımız Ukrayna ve Rusya savaş, yangın, sel, şok, terör gibi büyük olaylar yaşanırken, milletten oluşan millet, İttifak adı altında toplanan 6+1 (HDP) partileri.Muhalefet halkımıza her zaman bir fayda sağlamadı.İçinde koltuk sevdasının yoğun olarak görüldüğü Millet İttifakı hep olumsuz söylemler ve umutsuzluk saçtı, toplum için bir iş ortaya koymak yerine, bir tek köyün muhtarı bile olmayacak bu kişiler, cumhurbaşkanlığı, yardımcılıklar, bakanlıklar ve halka korku ve ümitsizlik saçarken, milletin pazarlığını yapmakla meşgul oldular. Milletvekili konumları, çıkarları da dağılmaya başladı çünkü onları bir arada tutacak manevi ve ileri görüşlü bir ideoloji yok, Türkiye’nin geleceğine dair bir projeksiyonları ve hedefleri yok, onlar bile neden orada olduklarını bilmiyorlar. AK Parti’de tikler. Göreve geldiğim günden beri partimizin ülkemiz için her zaman bir amacı ve ideali olduğunu gördü. M. Çünkü 2 günü ziyana denk olan hadis-i şerif’in hadis-i şerifini benimsedik. Hep ülkemiz adına çalıştık. Bugün yaşadığımız depremin yaralarını sarmaya çalışan bir Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız var. Cumhurbaşkanımız ve Genel Önderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın tek gündemi depremin yaralarını sarmak, bölgeyi yeniden ayağa kaldırmak ve ülkemiz adına konulan hedeflere ulaşmaktır.” – UŞAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu