Haber

Belde A.Ş.’de en düşük maaş 16.750 TL oldu

Hizmet-İş’in ortasında Büyükşehir ile imzaladığı toplu iş sözleşmesi ile Belde A.Ş. çalışanlarına %85 arttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Buna göre Belde A.Ş. Çalışanın en düşük giyinik maaşı Ocak-2023 itibariyle 16.750 TL oldu. Toplu iş sözleşmesini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı imzaladı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram da hazır bulundu. Genel Sekreter Gündoğdu, sözleşmenin çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

BELDE A.Ş.’DE YÜZDE 85 ARTIŞ

5.300 Büyükşehir ve İSU’da misyonu bulunan Belde A.Ş. Çalışanın en düşük 280 TL olan günlük ücret tabanı 334 TL’ye düşürülerek üzerine yüzde 60 zam yapıldı. Böylece asgari günlük ücret 533,76 TL’ye yükseltilmiş oldu. Belde A.Ş. yakıt, çocuklar, seyahat ve yemek için parayla. Bir çalışanın en düşük ücreti Ocak ayı itibarıyla 15.000 TL oldu. İkramiye ve bayram parası da eklenince en düşük ocak ayında giydi Maaş 16.750 TL olacak. Böylece Belde A.Ş işçilerine 3 yıllık toplu iş sözleşmesinin ilk yılı için %85 zam yapılmış oldu.

PERSONEL ÇALIŞANLARIN DURUMU

Büyükşehir’de görev yapan 524 ekip personeli ile İSU’da görev yapan 350 ekip çalışanı için günlük ücret tabanı 373,37 TL’ye çıkarılarak yüzde 60 zam yapıldı. Ekip çalışanlarına yönelik sosyal yardım paketinde yüzde 85 zam yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

keciborlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu