Ekonomi

İmamoğlu: 28 Mayıs seçim sonuçlarını beklemiyorduk

İmamoğlu, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü etkinliğinde yaptığı konuşmada fethin değerini anlattı.

Dün sonuçlanan seçimlerde oy kullanarak millet iradesinin ortaya çıkmasına katkıda bulunan tüm vatandaşlara teşekkür eden İmamoğlu, “Bu sonuçlardan dolayı elbette şahsım olarak üzgünüm.” dedi.

Milletin cumhurbaşkanlığı yetkisini Cumhur İttifakı’nın adayına verdiğini kaydeden İmamoğlu, “Elbette mazeret yok. Evet süreç böyle sonuçlandı. Hayırlı olsun.” terimleri kullandı.

“Bu ülkede değişim iradesini sıfırdan yeniden inşa etmeliyiz”

“28 Mayıs seçim sonuçlarının elbette bizim için beklenmedik bir sonuç olduğu aşikardır. Bu süreçte toplumun en büyük arzusunun sandıklara yansımasını sağlayacak yürekten bir seferberliği tam anlamıyla tesis edemedik. .” İmamoğlu şunları söyledi:

“Türk toplumunun değişim iradesinin dün gece gördüğümüz sonuçtan çok daha büyük olduğunu biliyorum. Bu ülkede değişim iradesini sıfırdan yeniden inşa etmeliyiz.

Bu ülkede daha doğru bir yaşam, daha adil bir örgütlenme, daha müreffeh bir toplum, kuralları ve kurumlarıyla düzgün işleyen bir demokrasi isteyen bu ülkenin parçalarının emeğini siz değerli gençler ile birlikte inşa etmeliyiz. Bu süreci oluşturan taraflar ve bireyler olarak bu gerçekle elbette yüzleşeceğiz. Her zaman nedenlerini bulacağız ve analizlerini birlikte geliştireceğiz. Bu olgunluğa ve yürekten mücadele kararlılığına sahip olduğumuzdan hiçbir vatandaşımızın ve kimsenin şüphesi olmasın.

nurdagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu