Haber

Karsan’dan İtalya’ya ilk e-ATAK teslimatı!

İtalyaKarsan ile imzaladığı Consip çerçeve sözleşmesi kapsamında Sicilya adasındaki Katanya’dan aldığı 18 adet e-ATAK siparişinden 11’i teslim edildi.

Karsan tarafından 2023 yılı başında teslim edilen 11 adet e-ATAK bölgede hizmete girdi. Kalan 7 adet e-ATAK ise bu yıl ortasına kadar teslim edilecek.

Catania’nın ilk elektrikli otobüsleri Karsan’dan

Söz konusu 11 e-araç Karsan’a aittir. İtalya Bunların Türkiye’ye teslim edilen ilk e-ATAK’lar olduğunu kaydeden Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu otobüsler Catania’nın ilk elektrikli otobüsleri oldu.” Karsan’ın İtalyaTürkiye’deki varlığını her geçen gün güçlendirdiğini söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, 2023’te İtalya Elektrikli Karsan otobüslerinin en güneyinden en kuzeyine kadar şehrin her yerinde hizmet vereceğini vurguladı. Avrupa’da elektrikli toplu ulaşımın dönüşümünde Karsan’ın öncü rolüne dikkat çeken Okan Baş, ” İtalyaKarsan olarak Türkiye’de toplu ulaşımın dönüşümünde en önemli oyunculardan biriyiz” dedi.

Karsan CEO’su Okan Baş

“Elektrikli midibüste hedef liderliği”

İtalyaKarsan’ın Karsan için en önemli hedef pazarlardan biri olduğunu vurgulayan Okan Baş, “Bu kapsamda İtalya merkezli şirketimiz Karsan Europe SR ile varlığımızı 2023 yılına kadar daha da güçlendirecek adımlar atıyoruz. Karsan e-ATAK ile Avrupa’da elektrikli midibüs segmentinde teslim edeceğimiz yeni siparişlerle e-ATAK modelimizin 2023 yılında İtalya’da elektrikli midibüs segmentinde lider olacağını öngörüyoruz. 6 metreden 18 metreye kadar uzanan elektrikli ürün yelpazemizle toplu ulaşımın ihtiyacını her boyutta karşılayabilen tek Avrupa markası.”

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu