Haber

KEFEK Başkanı Aksal, Sağlık Bakanı Koca’yı ziyaret etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM’de ziyaret ettiği Koca ile Edirne’de devam eden sağlık yatırımlarını görüştüklerini bildirdi.

20 yılda Edirne’de çığır açan modern ve kolay ulaşılabilir sağlık yatırımları yapmaya devam edeceklerini anlatan Aksal, şunları kaydetti:

“Uzunköprü ilçemizde devlet hastanemiz, ağız diş sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve Keşan’da 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatı, Keşan Devlet Hastanemizde anjiyo ünitesi kurulması gibi devam eden ve planlanan projelerimiz ile, özellikle ilimizin hekim ihtiyacına yönelik istişarelerde bulunduk.Ayrıca Keşan Devlet Hastanesi İpsala ek binası idari-mali yönden ayrılarak 30 yatak kapasiteli İpsala Devlet Hastanesi olarak hemşerilerimize hizmet verecek. Hastane mevcut 150 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam edecek.A’ya ilimizin temelleri ve ülkemizin sağlık projeleri için teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu