Haber

Müzeyyen Şevkin: “Felaketin üzerinden tam bir ay geçti. Deprem bölgesinde her şey bir ay öncesi gibi…”

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, “Deprem faciasının üzerinden tam bir ay geçti. İnsanlar yakınlarını arıyor. Enkazın bu kadar yoğun olması 46 bin olarak verilen cenaze sayısının, daha yüksektir.İnsanların hala çadır, su, temiz tuvalet, iç çamaşırı vb ihtiyaçları var.Barınma şartlarına ulaşamadılar.Yani deprem bölgesinde her şey neredeyse bir ay önceki gibi…”

“Deprem faciasının üzerinden tam bir ay geçti. Geçen hafta CHP teknik heyet ile Hatay’da yaptığımız incelemelerde enkazın büyük bir kısmının ayakta olduğunu, insanların cenazelerine ulaşamadığını, kayıp ihbarnamelerin kapatıldığını gördük. toplanma alanlarına asılmıştır.

Aynı şekilde çok fazla telefon alıyoruz. İnsanlar yakınlarını arıyor. Enkazın bu kadar ağır olması, yıkılan bina sayısına baktığımızda ve ihbarlara baktığımızda; 46 bin olarak verilen cenaze sayısının daha fazla olması endişemizi artırıyor. Devletin yapması gereken bir an önce bu enkazları kaldırıp cesetleri halka teslim etmek; Gerçek şu ki rakamları vatandaşlarla paylaşmak olmalı.

Aynı formda; Aradan bir ay geçmesine rağmen insanlar hala çadır, su, temiz tuvalet, iç çamaşırı ve barınma koşullarına ulaşmış değil. Vatandaşların seralarını yıkarak; 25-30 kişi akraba, akraba ve arkadaşlarını burada barındırmaya çalışıyor. Devletin yapması gereken enkaz çalışmalarını hızlandırmak ve cesetleri halka ulaştırmak; insanları çadırlara kavuşturmak ve su… Saf su en değerli insan hakkıdır. Bütün bu imkanlar sağlanmalıdır. Yani deprem bölgesinde her şey neredeyse bir ay önceki gibi…”

refahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu