Haber

Şanghay’ın İtalya ile Dış Ticareti 14 Milyar Dolara Ulaştı

ŞANGAY, 22 Aralık (Xinhua) — Çin’in Şangay kentindeki gümrük tarafından açıklanan verilere göre, bu yılın ilk 11 ayında Şangay ile İtalya arasındaki dış ticaret geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 artışla 99,31 milyar yuan oldu. 25 milyar dolar).

Bu artışla İtalya, Fransa’yı geride bırakarak Şangay’ın Avrupa Birliği (AB) içindeki en büyük ikinci ticaret ortağı haline geldi.

Şu anda Almanya, Şangay’ın AB içindeki en büyük ticaret ortağı olmaya devam ediyor. Şanghay Gümrük Müdürlüğü, Ocak-Kasım döneminde Şanghay ile Almanya arasındaki dış ticaret hacminin 232 milyar yuan’ı aştığını ve bu miktarın şehrin AB’ye yaptığı toplam ithalat ve ihracatının yaklaşık üçte birini oluşturduğunu açıkladı.

Aynı dönemde Şanghay’ın Fransa ile dış ticareti de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,3 azalarak 90,15 milyar yuan oldu.

Bu arada AB’nin Şangay ile toplam dış ticareti geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artışla 756,8 milyar yuan oldu.

Tamamen elektrikli binek araçlar, Şanghay’ın AB’ye yaptığı ihracatı yüzde 129,9 artışla 41,75 milyar yuan ile yönetti. Yerel gümrüğe göre, Belediye’nin lityum iyon pil ihracatı yüzde 560,5 gibi inanılmaz bir artışla 9,68 milyar yuan’a ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu