Haber

SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen Filistinli üniversite öğrencileriyle buluştu

SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Eskişehir’de Filistinli üniversite öğrencileriyle buluştu.

Bilgen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi’ndeki kafede düzenlenen programda, İsrail saldırısı altındaki Filistinlilerin yanında olduklarını söyledi.

Ayhan Bilgen, Kudüs’ün üç büyük dinde de kutsal sayıldığını, bu nedenle barış ülkesi olması gerektiğini vurguladı.

Gazze’nin mutlaka huzura kavuşacağını belirten Bilgen, şunları kaydetti:

“Önemli olan bu barışın daha fazla sivil ölmeden sağlanmasıdır. Ne yazık ki bazı İslam ülkelerinin yöneticileri bu barışın gerçekleşmesi için gereğini yapmıyor. Tel Aviv’de, Paris’te Netanyahu’ya karşı yürüyenler kadar, New York, İsrail Siyonist Tarihi, politikalarını eleştiren Ortodoks Yahudiler kadar cesareti olmayanları da hak ettiği yere yerleştirecektir.Bu sorunun başlangıcı 7 Ekim değil.Bu sorun işgal altındaki topraklar meselesidir. En az 75 yıldır İsrail’in uygulamaları hem uluslararası hem de Birleşmiş Milletler tarafından birçok kez açıkça alınıp uygulanmıyor. Kararlara göre bu devlet terörüdür.”

Filistin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murad Elmuhandis de Türkiye’ye Filistinlilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Programa SES Partisi Genel Sekreteri ve İl Lideri Kasım Karakaş, Dış Politika Başdanışmanı Atıf Özbey, Odunpazarı İlçe Başkanı Yunus Akyol ve Tepebaşı İlçe Başkanı Murat Akdemir de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu