Haber

Türkiye’nin En Büyük Termik Santrali Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde Yangın Çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve 10 Mayıs’ta yapılan bakım onarım çalışmalarının ardından üretime başlayan Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin yaklaşık 20 yıldır elektrik üreten her biri 360 megavat gücünde 4 üniteden oluşan Baca Gazı Arıtma Sisteminde (FGD) bakım ve onarım çalışmaları sırasında yangın çıktı.

Bölgeye çok sayıda itfaiye grubu ve 3 itfaiye helikopteri yönlendirildi.

Yangını havadan ve yerden söndürme çalışmaları sürüyor.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, kısa sürede olay yerine geldiklerini ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. İtimat dedi ki:

“Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ve onun aracılığıyla Enerji Bakanımızla temasa geçtik. Bakanımız Vahit Kirişci’nin talimatıyla Mersin, Adana ve Kahramanmaraş’tan itfaiye helikopterleri yola çıktı. Helikopterler geldi ve yangına müdahale ediliyor. Üzüntümüz büyük ama en büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Hızla kontrol altına almaya çalışıyor. Şu anda hava ve kara itfaiye araçları prestijiyle müdahale etmeye devam ediyor. Soğutma kulesinde çıkan yangına yüksek merdivenli araçlarla müdahale ediliyor. Acil şifalar dilerim.’

yangından görüntüler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu